תמונה של מרציפן

למה מומלץ בעצם כיום לקחת הלוואה לרכישת רכב יד שנייה ולא רכב חדש?

שתפו את הפוסט

עד לפני מספר שנים היה נהוג בשוק הרכב לקחת הלוואה לצורך רכישת רכב חדש, מרבית הישראלים העדיפו לקנות מכוניות חדשות על פני רכישת רכב שכבר היה לו קילומטרז' על הכביש. כיום המצב השתנה, וישראלים רבים בוחרים לקחת הלוואה על מנת לרכוש רכב יד שנייה.

רכישת רכב יד שנייה יכולה להתבצע באמצעות שני סוגים של הלוואות, ניתן לעשות זאת באמצעות הלוואת מימון דרך החברה ממנה רוכשים את הרכב או באמצעות נטילת הלוואה מהבנק או מגוף מימון חוץ בנקאי ואז אפשר לרכוש את הרכב היכן שרוצים.

היתרון של המקרה הראשון הוא שתנאי ההלוואה מאוד נוחים ומתפרשים על פני שלוש עד ארבע שנים. החיסרון הוא שאנחנו כבולים לרכוש את הרכב אצל החברה ולא יכולים לרכוש אותו במקום אחר. לעומת זאת הלוואה מגוף חוץ בנקאי מאפשרת לנו לרכוש את הרכב בכל מקום בו נרצה, כמובן שאנחנו יכולים לרכוש את הרכב בתנאי ההלוואה עם תוספת של הון עצמי מצדנו.

השאלה שעולה היא, מדוע משתלם היום יותר לרכוש רכב יד שנייה ואף לקחת הלוואה לצורך זה ולא לרכוש רכב חדש. ההסבר טמון במספר נקודות. הנקודה הראשונה היא, שרכב להבדיל מדירה, ערכו יורד עם הזמן, כאשר הערך יורד, אין טעם לרכוש אותו חדש שכן בכל מקרה נמכור אותו במחיר הפסד. לכן משתלם לקנות רכב יד שנייה ולא חדש. גם אם זה אומר שאנחנו נצטרך לקחת הלוואה לשם כך.

שנית, תנאי ההלוואה היום מאוד נוחים הלוואות אשר מוצעות היום הן בריביות מאוד נמוכות, בתנאים אידיאליים מבחינת פריסת התשלומים, ואנחנו כמעט ולא מרגישים את ההלוואה באופן שוטף לאורך זמן.

שלוש, לא מעט חברות מוכרות רכב יד שנייה כמו היה חדש. הן מחליפות את כל מה שצריך להחליף בשביל שהרכב יעלה על הכביש במצב אידיאלי. הן לא מוכנות למכור כלי רכב עם נזקים או כאלה שעברו תאונות ולא מהסיבה הפשוטה, אם הן ימכרו כלי רכב כאלה, סביר להניח ששמן הטוב יינזק. לכן הן דואגות למכור אך ורק כלי רכב שהן יכולות לעלות על הכביש בבטחה.

ארבע, כיום יש נטייה של לא מעט אנשים לנסוע פחות בכלי רכב ולעבור לתחבורה ציבורית, בפרט רכבות. עצם העובדה שאחזקת רכב היא מאוד יקרה אז אנשים מוכנים אפילו לוותר עליו. לכן כשעושים את החישוב הכללי, עדיף לרכוש רכב יד שנייה גם אם זה אומר שצריך לקחת הלוואה לשם כך, ולא לרכוש רכב יד ראשונה ולהשקיע סכומי כסף גדולים יותר.

כמו שאנחנו יכולים לראות יש מספיק סיבות טובות לרכישת רכב יד שנייה באמצעות הלוואה ולא למהר לרכוש דווקא רכב יד ראשונה.

הירשמו לניוזלטר שלנו הישארו מעודכנים

פוסטים נוספים

רוצים לפרסם מאמר אצלנו?

שלחו לנו את המאמר המעודכן ונעלה אותו לאתר.