תמונה של מרציפן

פתיחת תיק גירושין

שתפו את הפוסט

אף זוג שמתחתן לא חושב שיום אחד הוא יגיע למצב בו יצטרך לפרק את החבילה ולפנות להליך גירושים – אם מישהו היה חושב ככה סביר להניח שהוא לא היה מתחתן מלכתחילה. כולנו הרי גדלנו על האגדות של "והם חיו בעושר ובאושר עד עצם היום הזה" וכולנו גם ראינו בעבר, במציאות או בקולנוע את הטקסים שמלמדים שבני הזוג זה לנצח, עד המוות.

אך מה לעשות שהמציאות היא שונה, המציאות היא לא קולנוע, לא תכנית טלוויזיה וגם לא אגדה ולצערנו הרב, לא פעם מערכות היחסים הזוגית שלנו מגיעות למצב שעלינו להחליט מה לעשות, להמשיך להיאבק ולקוות לשרוד, להתפשר על מה שקיים ולסבול או פשוט להודות שלא ניתן להמשיך ולוותר. במאמר זה ננסה להסביר מתי מומלץ לוותר ולהתחיל בהליך גירושים. לא בגלל שאנחנו רוצים שתלכו לשם ולא בגלל שאנחנו מקווים שכך יקרה אלא בשביל לעזור לכם להבין מתי עדיף לכם להודות שזה בלתי אפשרי להמשיך ככה. בסופו של דבר, מה הרצון לחיים טובים ושלווים, הרצון בחיים בהם אתם מסוגלים לממש את עצמכם בצורה אופטימלית גם אם כל אחד לבדו צריך לגבור על הפחד מגירושים או החשש ממה יגידו אנשים.

מתי מומלץ לפנות לפתיחת תיק גירושין?

השאלה היא מתי מומלץ לפתוח תיק גירושין והם עכשיו זה הזמן? התשובה היא: כשכלו כל הקיצים – האופציה הכי מוכרת היא, הזוגיות נמצאת במצב קשה, אתם מנסים לשפר ולתקן אותה בלי הפסקה. בשלב מסוים עליכם להודות, שאין שום סיכוי שזה יקרה, אתם רבים יותר מדי ואתם לא מסוגלים לחיות אחד עם השני. זה השלב לוותר על ניסיונות ההחייאה ולהתגרש.

כשיש תחושה מתמשכת של דעיכה ביחסים – כל מערכת יחסים בשלב מסוים נכנסת לשגרה. הסיכוי לחזור לשלבים הראשונים בהם הייתם מאוהבים באופן טוטלי, לא יחזור עוד, אך המקרה הקיצון השני הוא הבעייתי, מצב בו מגיעים לדעיכה אטית ומתמשכת. ריבים, חוסר תקשורת, שאיפות ומטרות שונות וכדומה. בשלב מסוים אתם צריכים לשאול את עצמכם, אם כיף לכם לחיות ככה או שאתם מעדיפים לקום בבוקר בצורה אחרת, האם זה ישנה את חייכם לטובה.

כשזה לא משפיע על הילדים – אחת הסיבות בגללן זוגות לא מתגרשים היא בגלל הילדים. הורים רבים בוחרים לא להתגרש מתוך רצון לא לפגוע בילדים. ראשית, כיום ילדים הרבה יותר חסינים מהשפעות גירושים של הורים, ולו בגלל שזה נפוץ הרבה יותר היום מאשר בעבר. שנית, בשלב מסוים הילדים בוגרים מספיק בשביל להבין שהגירושים שלכם לא קשורים אליהם ולא אמורים לפגוע בהם. בדרך כלל זה קורה החל מגיל הנעורים.

שיש אהבה אחרת – אולי מיותר לכתוב את זה, אך ברגע שנכנסת אהבה חדשה לסיפור, אז עדיף להתגרש ולהתחיל דף חדש. ככל שתמהרו לעשות את זה ככה תפגעו פחות בצד השני, ככה תפגעו פחות בילדים ובעצמכם. ככל שתעשו את זה יותר ישר ונקי, זה יהיה הגון יותר כלפי הצד השני.

הירשמו לניוזלטר שלנו הישארו מעודכנים

פוסטים נוספים

רוצים לפרסם מאמר אצלנו?

שלחו לנו את המאמר המעודכן ונעלה אותו לאתר.