תמונה של מרציפן

טיפול זוגי בקריות

שתפו את הפוסט

בתחילת מערכת היחסים בין בני זוג, נושאי השיחה הם אינסופיים, אבל עם השנים והשגרה, כאשר הם כבר בנו בית ומשפחה, המצב בין בני זוג משתנה וכדאי לדעת, כיצד למנוע שגרה ושעמום.

ישנם הרבה בני זוג, עם תחביבים משותפים ונושאי שיחה מעניינים, אבל מה קורה, כאשר אין כבר על מה לדבר? או שאפילו יש מצב גרוע יותר, אין תקשורת? או שלא מעוניינים כבר לדבר? הרבה זוגות יעידו, כאשר הם פונים אל טיפול זוגי בקריות, או בכל עיר אחרת, כי הנושא היחידי שהם מדברים עליו הוא הילדים והבית. גם כאשר מנסים למצוא נושאי שיחה אחרים, הכל הופך היות מאולץ ומלאכותי. הפתרון היעיל, הינו ללא ספק, ייעוץ זוגי, מדובר על יועצים זוגיים, שהם עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים שעברו הכשרה והתמקצעות בתחום זה. ישנה הכשרה שמתמחה בטיפול משפחתי וישנה של טיפול זוגי.

האם טיפול זוגי הוא אכן יעיל?

על פי הסטטיסטיקות, משנת 1973 ועד למחקרים שהתבצעו בשנים האחרונות, ישנן תוצאות המראות, כי אכן טיפול זוגי הנו יעיל. מדובר על תוצאות אוניברסליות, כאשר שני שליש מהזוגות, מדווחים על שיפור. כל זה נכון לגבי טיפול פרטני הנעשה עם הזוגות המגיעים לקבלת ייעוץ, שיקום חיי הזוגיות לאחר משבר, אבדן או בגידה. גם בקרב זוגות צעירים, אשר מתלבטים לגבי נישואיהם, בדבר החלטה על המשך חיים משותפים, טיפול זה, עשוי להיות יעיל.

ישנן שיטות טיפוליות כגון תרפיה ממוקדת אמוציות וטיפול זוגי התנהגותי וכן, תרפיה משפחתית והתנהגות קלאסית. טיפול זוגי, אינו מכוון לסייע בבעיות אישיות, אבל מחקרים הראו על תרומתו החיובית, לשיפור סימפטומים של הפרעות בקשרים הזוגיים.

מחויבות הדדית בטיפול הזוגי

יש לציין, כי הטיפול זוגי דורש מחויבות הדדית, גם כלפי המטפל, אם מבחינת ההגעה בזמן שנקבע לטיפולים, השתתפות והגעה למטרה ולשינוי האמיתי בין הזוג. אלה העומדים לפני החלטה של גירושין, חייבים לשנות גישה ולהתאחד יחד למען המטרה לשיקום חיי הנישואין.

הפתרון של טיפול זוגי הנו במטרה להתעלות על המצב הקיים ולשפר אותו בכדי להחליט יחד, על פתיחת דף חדש. לכל אחד, מגיע לחיות בזוגיות טובה, מה שיוצר בסיס חיובי ובריא לחיים. כל מערכת יחסים זוגית, חייבת בהשקעה ותחזוקה. רבים מהזוגות מעוניינים לחזק את הקשר אבל היכולת והאנרגיות או טכניקת הפעולה, לא בדיוק תורמים לחיזוק המערכת הזוגית, כדאי כי לא תסבלו בשקט ולהחזיר את האהבה הביתה, באמצעות טיפול זוגי.

>> עוד מידע בנושא ייעוץ וטיפול זוגי, תוכלו למצוא כאן.

הירשמו לניוזלטר שלנו הישארו מעודכנים

פוסטים נוספים

רוצים לפרסם מאמר אצלנו?

שלחו לנו את המאמר המעודכן ונעלה אותו לאתר.